Operacja żylaków powrózka nasiennego a problemy z płodnością

witam.Mam pytanie moj maz mial wyciete zylaki powrozka nasiennego zabieg odbyl sie laparoskopowo...zylaki byly 3 stopnia maz 11 lat temu dowiedzial sie o swoim schorzeniu ukryl to przedemna ...czyjest szansa na to azebysmy mieli dziecie bo przeczytalam ze zylaki dlugo nieleczone moga byc problemy z plodnoscia ...lekarz pprowadzacy powiedzial ze narazie badan nie mozna zrobic ale bezplodnosci tez nie wykluczyl ..jakie badania trzeba zrobic i kiedy po zabiegu...i czy mozna wspolzyc 3 tyg po laparo

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, żylaki powrózka nasiennego mogą powodować problemy ale nie powinny szansy niwelować do zera. Natomiast badania jakie trzeba wykonać to ocena nasienia ale trzeba poczekać i wykonać gdy pozwoli na to lekarz prowadzący. Jeżeli nie ma żadnych dolegliwości maż to nie powinno być przeciwwskazań ale warto jeszcze trochę zaczekać. Pozdrawiam.