Operacje przepukliny pachwinowej a czwarta operacja

Szanowny Panie pochodzę z Włocławka mam takie pytanie jestem po trzech operacjach przepukliny pachwinowej prawostronnej pierwsza była normalna druga metodą lichtensteina trzecia metodą rutkowa ze wszczepem teraz miałem mieć laporoskopową operację w warszawie ale odsyłają mnie od szpitala do szpitala teraz mam wizytę u następnego chirurga w sierpniu 2014 ale nie wiem czy mogę pracować z tą przepukliną ponieważ coraz mocniej mnie boli czy może poddać się zwykłej operacji

W przypadku tak wielu nieskutecznych zabiegów w zakresie przepukliny metodami klasycznymi radziłbym wykonać obecnie zabieg metodą laparoskopową (od strony jamy otrzewnowej). Myślę, że takiemu zabiegowi Pan powinien się poddać i jeśli trzeba to należy na taki zabieg poczekać. Co do obecnego stanu czy Pan może pracować czy nie decyzje musi podjąć lekarz rodzinny lub chirurg prowadzący po bezpośrednim badaniu i konsultacji.