Operacje żylaków nóg i wynik badania Dopplera

Mam zapytanie odnośnie operacji żylaków nóg robiłem sobie dopplera i wyszło mi że (prawa kończyna ) żyła odpiszczelowa poszerzona w ok ujścia 2,17 niewydolna z refluksem 3-go stopnia żyła odstrzałkowa drożna i wydolna żylaki na goleni są niewydolnymi dopływami żyły odpiszczelowej oraz niewydolnego perforatora zlokalizowanego 10 cm nad kostką przyśrodkową Mam zapytanie odnośnie operacji takiej dolegliwości nie metodą tradycyjną lecz inną mniej inwazyjną

Witam serdecznie

Z powyższego opisu wynika, że najprawdopodobniej można wykonać operację metodą laserową, RF lub SVS. Metoda endowaskularna nie wymaga wykonywania nacięć i zakładania szwów tak jak tradycyjna operacja. W naszej klinice leczymy żylaki wszystkimi metodami (RF, Laser, SVS), również metodą tradycyjną w ramach NFZ. Więcej informacji można znaleźć na www.arsestetica.pl . Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam. Wojciech Rybak

Kwalifikuje się Pan do operacyjnego usunięcia żyły odpiszczelowej na strippingu z podwiązaniem perforatora na goleni i usunięciem żylaków na podudziu.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Radzę w przypadku tak opisanego wyniku Dopplera żył o poddanie się zabiegowi klasycznego wycięcia żylaków kończyny dolnej czyli podwiązania i strippingowi żyły odpiszczelowej wielkiej z miejscowym wycięciem żylaków. Inne metody mogą być niedoszczętne, a wręcz niebezpieczne.