Operacyjne usunięcie torbieli jajników na podstawie badania USG

Mam zaplanowaną operację wycięcia torbieli jajników. Czy na podstawie tylko badania usg lekarz może wykonać operację? Pozdrawiam, Agata
ponad rok temu

Oczywiście decyzję w sprawie operacji torbieli jajnika podejmuje ginekolog i z reguły właśnie na podstawie badania USG. Czasami wyłącznie tylko na podstawie USG - to wystarczające badanie do podjęcia decyzji w sprawie metody leczenia.