Opieka nad dzieckiem z autyzmem

jak należy sie opiekować dzieckiem z autyzmem

Witam serdecznie,
Przede wszystkim należy zapewnić mu odpowiednią terapię - głównie należy wspomagać rozwój kompetencji społecznych oraz komunikację. W związku z tym warto uczęszczać do logopedy oraz na socjoterapię. Ponadto warto, aby Pani/Pan jak najwięcej dowiedział/a się na temat tego zaburzenia - dzięki temu lepiej je Pani/Pan zrozumie.
W Polsce istnieje wiele organizacji pozarządowych, które działają na rzecz osób z autyzmem, między innym poprzez tworzenie grup wsparcia. Poniżej zamieszczam kilka z nich:
1. Fundacja SYNAPSIS, www.synapsis.waw.pl
2. Zarząd Główny Krajowego Towarzystwa Autyzmu
3. Fundacja na rzecz Rodzin Dotkniętych Autyzmem, www.furda.pl
4. Fundacja SILENTIO, www.silentio.pl
5. Fundacja Rozwiązać Autyzm, www.rozwiazacautyzm.pl
6. Fundacja ALPHA, www.autyzm.lublin.pl
7. Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, www.mada.org.pl
8. Centrum Terapii Autyzmu, www.sotis.pl
9. Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem "Dalej Razem", www.autyzm.zgora.pl
10. Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu "Uczmy się żyć razem ", www.autyzmopole.pl
11.Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem "ProFUTURO", www.pro-futuro.org
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Pytanie jest zbyt ogóle. Na ten szeroki temat znajdzie Pani wiele informacji w Internecie, na forach internetowych, stowarzyszeniach rodziców dzieci z autyzmem, a także w książkach - podręcznikach, poradnikach itp. Zawsze należy mieć też stały kontakt z lekarzem i psychologiem, którzy bliżej poznają konkretne dziecko, jego problemy, ograniczenia, potrzeby, mocne strony.

Pozdrawiam!

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Opieka nad dzieckiem z autyzmem nie powinna różnić się istotnie. Potrzebuje ono tego samego co wszystkie dzieci. Miłości, poczucia bezpieczeństwa, zabawy, konsekwencji. Trzeba tylko dostosować otoczenie do jego potrzeb oraz zapewnić wsparcie terapeutyczne.
Pozdrawiam AM