Opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem a jego dojrzewanie

Witam. jestem samotną mamą niepełnosprawnego syna, syn ma 16 lat. ktory lezy w lozku, Muszę we wszystkim mu pomagac, Pojawił się taki problem, ze chyba zaczal dojrzewac, podczas umywania gąbką lub zmieniania pampersa zaczal dostawac erekcje, jest to kłopotliwy widok dla mnie, czasem wyglada ze zaras dostanie ejakulacji drga penis, bo je sie dalej myc aby nie doszedł do wytrysku. Co w takiej sytuacji musialbym robic?

Zachęcam do skorzystania z pomocy seksuologa, a także psychologa. Nie tylko w aspektach dotyczących opieki i pielęgnacji, ale także wsparcia i radzenia sobie z własnymi emocjami, trudnościami, wstydem itp.

Dzień dobry.

Pani syn, pomimo swojej niepełnosprawności, jest dojrzewającym, młodym człowiekiem. W tym wieku popęd seksualny i wynikające z niego napięcie seksualne wiąże się z pojawianiem erekcji - nie tylko w przypadku drażnienia członka (jak to się dzieje w przypadku kąpieli czy zmiany pieluchy), ale i samoistnie. Rozumiem, że trudno Pani przyjąć fakt, że Pani niepełnosprawne dziecko w jakiejś swojej części jest zwyczajnym, młodym mężczyzną, któremu zdarzają się erekcje i wytryski.
Dodać trzeba, że przez wiele lat nie dostrzegano zagadnienia seksualności osób niepełnosprawnych, uznając tę niepełnosprawność za najistotniejszą i najbardziej problematyczną "cechę". Tymczasem osoby niepełnosprawne (zarówno fizycznie, jak i umysłowo) mają potrzeby seksualne, które starają się - podobnie jak wszyscy ludzie - zaspokoić, niezależnie od tego, czy komuś się to podoba, czy nie.
Sugerowałbym, by spróbowała się Pani skonsultować z pedagogiem specjalnym, który oswoiłby Panią z problemem i podpowiedział, jak sobie radzić z "kłopotliwym" dojrzewaniem syna.

Pozdrawiam.