Opieka psychologa dziecięco-młodzieżowego nad dzieckiem

Do jakiego wieku dziecka może - bez jego wiedzy - zajmować się nim psycholog dziecięco-młodzieżowy (zajmować się = doradzać nam w kwestii metod wychowawczych, pochwał,konsekwencji itp.)? Mamy co do tego rozbieżne zdanie.

Witam,

Psycholog może pomagać w każdym wieku dziecka pod warunkiem że działa na rzecz dziecka. Nie ważne ile dziecko ma lat, ważne aby od samego początku miało jasność kim jest osoba pomagająca. Im dziecko starsze tym bardziej powinno wyrazić na to zgodę - w grę bowiem zaczynają wchodzić kwestie zaufania do takiej osoby i tajemnicy.

Pozdrawiam,
Anna Mochnaczewska

Www.integral.com.pl
Www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Witam. Rozumiem, że chodzi pani o rozmowy pani (opiekuna dziecka) z psychologie, który będzie "podpowiadał" jakie należałoby wprowadzić stymulacje, aby otrzymać spodziewany skutek wychowawczy. W takim przypadku do końca życia, ponieważ "dziecko" nigdy nie przestaje być dla rodzica dzieckiem, nawet gdy staje się ono dorosłym. pozdrawiam