Opiłowanie zęba pod aparat ortodontyczny

witam dentystka opiłowa zeba mi pomiedzy 5 a 6 aby zrobic miejsce na aparat ortodontyczny i założyła plombe. Po czym poczatkowo zab był wrażliwy a obecnie boli przez cały dzień.Xab na opukiwanie nie wykazuje żadnych dolegliwosci bólowych tylko na zimno jest strasznie wrażliwy na tym patyczku co dentysta przykłada Musze przyznac ze po przeciwnej stronie na zebie 5 którego usunełam mam neuralgie nerwu trojdzielnego. Czy te nerwy sa powiazane czy powinnam wykonac leczenie kanałowe

Witam,
Bardzo pomocne w ocenie sytuacji Pani uzębienia było by podesłanie zdjęcia panoramicznego. Bez dokumentacji rtg bardzo trudno jest ustalić przyczynę dolegliwości i jednoznacznie stwierdzić czy leczyć kanałowo ,czy nie.
Pozdrawiam,
lek.stom. Łukasz Wojszwiłło

Witam serdecznie,
Objawy, jak i zakres opracowania przez stomatologa mogą być na tyle różne, że bez badania klinicznego i zdjęcia RTG ciężko coś jednoznacznie powiedzieć. Co do neuralgii, to praktycznie nie spotyka się jej objawów dotykających tylko jednego zęba.