Opis badania gastroskopii i celiakia

Witam, Niedawno miałam wykonaną gastroskopię,po której otrzymałam opis badania: wpust pokryty nalotem włóknika, z dwiema 4mm linijnymi nadżerkami (LA-A). Antrum drobnoplamiście zaczerwienione z kilkoma grudkami aftowymi na krzywiźnie większej.Reszta bez zmian. Wycinki: Brak mikroskopowych cech choroby trzenej - A. Błona śluzowa bez zmian -B. A-XII-ca-5 śr. 0,2 cm B-opuszka-2 śr. 0,2 cm Bardzo proszę o interpretację, czy jest tu coś niepokojącego? Dodatkowo cierpię na celiakię.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania odpowiada najprawdopodobniej zapaleniu błony śluzowej żołądka. Konieczne jest odpowiednie leczenie.