Opis badania histopatologicznego

Dzień dobry, jestem po usunięciu guzka z piersi. Opis badania histopatologicznego brzmi: mastopathia fibrosa [M- 74320] Ductectasiae. Bardzo proszę o przetłumaczenie tego badania, jakie jest dalsze leczenie. Co jest powodem powstania tego rodzaju schorzenia, czy fakt, że brałam tabletki antykoncepcyjne mógł być powodem powstania guzka?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Tłumaczenie rozpoznania brzmi: zwyrodnienie włóknisto-torbielowate (mastopatia). Poszerzenie przewodów mlekowych. Zmiana zatem ma charakter łagodny. Dalsze postępowanie to obserwacja i kontrole u ginekologa co 6 miesięcy. Tabletki antykoncepcyjne nie mają wpływu na powstanie zmian, mogą natomiast nasilać rozwój już istniejących.

Pozdrawiam serdecznie