Opis badania mózgu u 39-latki

Szerszy zbiornik wielki móżdżku. Obraz warstwy korowej, istoty białej, jąder podkorowych, struktur pnia mózgu i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej prawidłowy. Układ komorowy poszerzony, nieprzemieszczony. Wymiar Huckmana wynosi 53,8mm, Zmian ogniskowych o patologicznej intensywności sygnału w obrębie mózgowia, również w DWI, nie stwierdza się. Przerost migdałka III- ma on grubość do 12,2mm, bez cech istotnego przewężenia przestrzeni powietrznej nosogardła.

Aleksander Ropielewski

Bez oceny stanu klinicznego i możliwości oceny badania nie jestem w stanie zinterpretować opisu badania. Sugeruję kontakt z lekarzem kierującym na badanie.