Opis badania MR a ryzyko SM

Witam czy wynik wskazuje na sm? Rezonans głowy nie wykazał zmian, lecz w płynie m-r wystąpiły prążki. Oto opis mri odc. szyjnego: Na wysokości przestrzeni międzykręgowej C4-C5 widoczne jest pionowe hiperintensywne w obrazach PD, STIR i T2 ognisko o wymiarach 6mmx4mm (wysokość x głębokość), zmiany o podobnym sygnale, słabo odgraniczone na gran. rdzenia przedłużonego i rdzenia szyjnego- w świetle rozpoznania klinicznego mogą to być zmiany demielinizacyjne. Zniesienie lordozy szyjnej, stenoza kk

Witam serdecznie,

Proszę udać się do neurologa prowadzącego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.

Prążki oprócz SM występują też w kilku innych chorobach.
Rozpoznanie SM ma ściśle określone kryteria i stawia zawsze!!! na podstawie objawów klinicznych, badania neurologicznego i wyniku badania MRI. Czasami potrzebne są badania dodatkowe np badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.
proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.