Opis badania MR a ryzyko SM
Witam czy wynik wskazuje na sm? Rezonans głowy nie wykazał zmian, lecz w płynie m-r wystąpiły prążki. Oto opis mri odc. szyjnego: Na wysokości przestrzeni międzykręgowej C4-C5 widoczne jest pionowe hiperintensywne w obrazach PD, STIR i T2 ognisko o wymiarach 6mmx4mm (wysokość x głębokość), zmiany o podobnym sygnale, słabo odgraniczone na gran. rdzenia przedłużonego i rdzenia szyjnego- w świetle rozpoznania klinicznego mogą to być zmiany demielinizacyjne. Zniesienie lordozy szyjnej, stenoza kk

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Czy autyzm jest wyleczalny?
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.
Witam serdecznie,
Proszę udać się do neurologa prowadzącego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.
Prążki oprócz SM występują też w kilku innych chorobach.
Rozpoznanie SM ma ściśle określone kryteria i stawia zawsze!!! na podstawie objawów klinicznych, badania neurologicznego i wyniku badania MRI. Czasami potrzebne są badania dodatkowe np badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.
proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.