Opis badania MR odcinka szyjnego kręgosłupa
Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłypa.Lorda szyjna zniesiona kr C w ustawieniu kyfotycznym,Zniesiona/spłycona przedrdzeniowa rezerwa płynowa worka oponowego na poziomie kyfozy,tj.C3-C7.Trzony kręgów prawidłowej wysokości,normo sygnałowe.Na poz.C3/C4 zaostrzenia tylnych krawędzi trzonów zwężają nieco otwór mk. Odcinek szyjny kręgosłupa bez cech dyskopati.Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon