Opis badania MR stawu kolanowego

Pytanie dotyczy stanu i jak leczyc staw kolanowy po badaniu MR ktorego opis brzmi : Uszkodzenie tylengo rogu łakotki przysrodkowej stopnia drugiego. Rzepka przemieszczona bocznie. Wiazadla krzyzowe oraz poboczne jak i wiazadla rzepki prawidlowe. W obrebie nasady kości piszczelowej bocznie widoczna jest wysepka kostna. Niewielka ilosc plynu w jamie stawowej . Niewielki obrzek tkanki podskornej podrzepkowo. Pytanie co robic i jak leczyc. Z gory dziekuje Pozrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji może okazać się konieczne wykonanie zabiegu operacyjnego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie.