Opis badania ogólnego kału a problemy z wchłanianem tłuszczu

Chciałem zapytać czy wpis w bad. ogółnym kału: Krople tłuszczu: bardzo liczne oznacza biegunki tłuszczowe? nie znalazłem odpowiedzi na wynik badania Kw. zółciowego norma 1,4-6,8 u mnie wyszło <1 Czy to dobry wynik? i czy może mieć wpływ na problemy z wchłanianienem tłuszczy ? Badania USG OK, Pr. wątrobowe ok, en. trzustkowe ok. Od 3-4 tygodni jasne zółte stolce, od wielu lat mam nerwicę lękową, od miesiąca przyjmuję paroksetynę, mam refluks i przyjmuję leki IPP

Aleksander Ropielewski

Wyniki wskazują na zaburzenia trawienia i wchłaniania tłuszczy (za mało kwasów żółciowych sprzyjających wchłanianiu tłuszczy).