Opis badania rezonansu magnetycznego łękotki

opis rezonansu badanie MR wykonano w sekwencjach SE\TSE\fatsat T1 ,T2,PD w zależnych 3 projektach . dyskretne wewnątrzLąkotkowe zmiany degeneracyjne rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. poza tym łąkotki przyśrodkowa i boczna w normie-bez widocznego uszkodzenia powierzchni stawowych łąkotek . czy to możliwe ze od tego jest ten straszny ból który nie pozwala mi stanąć na nogę? bym tu wkleiła zdjęcia z rezonansu ale się nie da:( a już mam dość kolano boli i puchnie

Witam,

Opisane w rezonansie magnetycznym uszkodzenie rogu tylnego łątkotki bocznej należałoby skorelować z objawami klinicznymi czyli wymaga Pani badania ortopedycznego. Jeżeli badanie ortopedy potwierdzi uszkodzenie łąkotki będzie Pani wymagała artroskopii stawu kolanowego.

Pozdrawiam,

dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu