Opis badania RTG klatki piersiowej 4,5-latki
Pytanie odnośnie RTG- klatki piersiowej 4,5 latki?? W opisie jest napisane: Zagęszczenie rysunku naczyniowego w okolicach wnęk o charakterze zmian zapalnych, poza tym pola płucne bez cech zmian naciekowych. I właśnie to nie jest dla mnie nie jasne?? Dalej już wszystko z opisu jest jasne, a mianowicie: Cień środkowy: serce niepowiększone. Kąty p-ż w normie Kostnych zmian urazowych nie stwierdza się. Z góry dziękuje za pomoc. Nie pewna mama.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Obraz może odpowiadać infekcji górnych dróg oddechowych, np. zapaleniu oskrzeli. Zmiany naciekowe to zmiany zapalne w miąższu płuc, które zgodnie z opisem badania nie występują.