Opis badania RTG kręgosłupa lędźwiowego u 22-latki

Witam serdecznie mam 22 lata i ostatnio robiłam rtg kręgosłupa lędźwiowego. W opisie zdjęcia było napisane tak: rozszczep łuku tylnego S1. Pogłębienie lordozy kręgosłupa lędźwiowego. Poza tym obraz rtg części kostnych bez zmian. Wysokość krążkow międzykręgowych prawidłowa. Bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej. Stawy krzyżowo- biodrowe bez zmian. Co oznacza ten opis? Czy to coś poważnego. Bardzo proszę o informację bardzo szczegółowe.

Witam serdecznie,

Wynik wydaje się nie być niepokojący, ale na podstawie samego wyniku badania RTG, nie można postawić rozpoznania. Wynik należy skonfrontować z objawami oraz badaniem fizykalnym oraz z ewentualnymi wynikami badań dodatkowych. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem ortopedą w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.