Opis badania RTG kręgosłupa lędźwiowego u 22-latki
Witam serdecznie mam 22 lata i ostatnio robiłam rtg kręgosłupa lędźwiowego. W opisie zdjęcia było napisane tak: rozszczep łuku tylnego S1. Pogłębienie lordozy kręgosłupa lędźwiowego. Poza tym obraz rtg części kostnych bez zmian. Wysokość krążkow międzykręgowych prawidłowa. Bardziej poziome ustawienie kości krzyżowej. Stawy krzyżowo- biodrowe bez zmian. Co oznacza ten opis? Czy to coś poważnego. Bardzo proszę o informację bardzo szczegółowe.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik wydaje się nie być niepokojący, ale na podstawie samego wyniku badania RTG, nie można postawić rozpoznania. Wynik należy skonfrontować z objawami oraz badaniem fizykalnym oraz z ewentualnymi wynikami badań dodatkowych. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem ortopedą w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.