Opis badania RTG kręgosłupa u 4-latki
Witam serdecznie! Niedawno otrzymałam opis RTG kręgosłupa mojej 4- letniej córki: Skolioza ok I!/3,8 !Co/kręgosłupa piersiowego w lewo i wyrównawczo lędźwiowego w prawo. Co to oznacza? Dodam tylko, iż córka miała w lipcu 3 złamania kompresyjne w odcinku piersiowym w wyniku wrodzonej łamliwości kości typu I. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Proszę z wynikiem badania zgłosić się do pediatry celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.