Opis badania RTG u 48-latki
witam.Odebrałam wynik z badania rtg C OPIS:Fizjologiczna lordoza kręgosłupa szyjnego zniesiona. Stan po stabilizacji międzytrzonowej na poziomie C5-C6,C6-C7. Podchrzęstna sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgów i zaostrzenie ich krawędzi.Krążek między kręgowy na poziomie C5-C6,C6-C7 zwężony .Proszę o odpowiedż .Pozdrawiam

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon