Opis badania scyntygraficznego płuc

Witam! W badaniu scyntygraficznym płuc uwidoczniono obszar zmniejszonego gromadzenia znacznika szczytowej części segm. 6 płuca lewego co sugeruje obecność zmniejszonej perfuzji - prawdopodobieństwo obecności zatorowości płuc wysokie. Wiem, że muszę udać się do lekarza pulmonologa . Chodzi mi o to czy to badanie znaczy, że muszę niezwłocznie udać się do lekarza. Z góry dziękuję za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam: Regina

Witam serdecznie,

Obraz scyntygrafii perfuzyjnej wykazuje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia u Pani zatorowości płucnej, dlatego wskazana jest u Pani niezwłocznie konsultacji z lekarzem!!!

Pozdrawiam