Opis badania tarczycy a wskazania do zabiegu operacyjnego

tarczyca niepowiększona miaższ niejednorodny, o obniżonej echogeniczności w dolnym biegunie PP częściowo zwyrodniała torbielowato zmian ogniskowa do 13x12mm. PL bez zmian ogniskowych czy czeka mnie operacja

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim konieczna jest weryfikacja zmiany i w związku z tym należy się liczyć z koniecznością wykonania biopsji. Decyzja o zabiegu musi opierać się na wyniku biopsji, ew. zaburzeniach hormonalnych i objawach klinicznych.