Opis badania tarczycy i guzek

Witam Prosze o interpretacje wynikow Tarczyca dwuołatowa normoechogeniczna wym.10x3 mm z cechami wzmozonego przeplyeu i guzek normoechogeniczny 5x4mm bez cech wzmozonego przeplywu LP-dwa obszary hipoechogeniczne Sr.do 3mm,w dolnym biegunie guzek normoechogeniczny śr. 4mm bez cech wzmozonego przeplywu W power Doppler płaty poza guzkami z cechami wzmozonego przepływu PP o wym.13x15x53mm ,lewy 12x16x49mm Objetość tarczycy ok 10ml Pojedyncze wezły chłonne w okolicy dolnego bieguna LP o wym.5x3mm

Aleksander Ropielewski

W zależności od objawów klinicznych powyższy opis może wyjaśniać przyczyny zaburzeń hormonalnych (guzki produkujące hormony tarczycy) lub opisywać tarczycę z guzkami obojętnymi hormonalnie. Jeżeli występują dolegliwości kliniczne konieczna będzie dalsza diagnostyka.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski