Opis badania USG narządu rodnego

Chciałabym prosić o interpretację wyniku USG narządu rodnego: Trzon macicy: w przodozgięciu o wymiarach 47/40/44mm, równy zarys, jednorodna echogeniczność Endomietrium: szerokość 10,3mm, równy zarys Jajnik prawy o wymiarach 42/21mm Jajnik lewy o wymiarach 46/28mm. W jajniku widoczna płynowa struktura o średnicy 19mm. Oba jajniki o prawidłowej echogeniczności z obecnymi pęcherzykami Zatoka Douglasa wolna Brak nieprawidłowych struktur w miednicy mniejszej USG miałam robione, gdyż od miesiąca odczuwam lekkie bóle w podbrzuszu, promieniujące do pachwiny, bez podwyższonej temperatury. Staramy się z mężem o dziecko i trochę zaniepokoiło mnie w opisie stwierdzenie "jajniki z obecnymi pęcherzykami". Czy prawidłowo zbudowane jajniki zawierają widoczne na USG pęcherzyki czy tylko jak występuje PCOS i tym samym ja również mogę mieć to schorzenie. Od dwóch dni robię także testy owulacyjne i wychodzą dodatnie. Dziś jest także 4 dzień wyższych temperatur. Dodam, że badanie robione było w 17 dniu cyklu. Zazwyczaj cykle miałam 30 dniowe, ostatnio 35 dniowe, najprawdopodobniej z uwagi na przyjmowanie e*** 50 (mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto). Będę wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

W przedstawionym przez Panią badaniu usg narządów rodnych nie dostrzegam nieprawidłowości. Prawidłowe jajniki zawieraj, ą pęcherzyki-są to dojrzewające komórki jajowe. Jeśli Pani niedoczynność tarczycy jest wyrównana, to nie powinna mieć wpływu na długość cyklów miesiączkowych.