Opis badania USG nerek

opis badania USG.Obie nerki położone prawidłowo NP bez zastoju i kamicy w UKM.W NL miedniczka o szer 14mm,torbiel korowa o śr 10 mm oraz pojedyncze drobne echa hyperechogenne.Warstwa korowa prawidłowej szerokości. W rzucie nadnerczy zmian nie uwidoczniono. Czy to coś poważnego? nadmieniam, że czuję ból z lewej strony w okolicy lędżwiowej.

Taki opis USG świadczy o niewielkiego stopnia zastoju moczu w nerce lewej co może wymagać dalszej diagnostyki głównie urografii (określenie przyczyny słabego odpływu moczu z nerki). Torbiel w nerce jest bardzo mała i nie ma znaczenia klinicznego. Oczywiście dalszym postępowaniem w tym zakresie powinien najlepiej zając się urolog.