Opis badania USG stawu kolanowego i płyn w zachyłku nadrzepkowym

Witam. Proszę o Pomoc.Oto opis USG Lekko zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym, z dyskretnym obrzękiem/przerostem błony maziowej zachyłka górnego.Dyskretny obrzęk okolicy ciała Hoffa poniżej więzadła rzepki. Chrząstka stawowa na kłykciach udowych z lekko zatartych obrysach: w najcieńszym miejscu 1,7mm na LFC. (Zmiany zwyrodnieniowe/chondromalacja II st.) Łąkotka przyśrodkowa- echogeniczność niejednorodna-obecność zmian zwyrodnieniowych z możliwością przebytego pęknięcia.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy. Po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wykonanego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.