Opis badania żył 35-latka

Mam opis badania żył: "Zbadano żyły kończyn dolnych, powierzchniowe odpiszczelowe i odstrzałkowe oraz żyły głębokie, podkolanowe. Przepływ w naczyniach o jednofazowym prawidłowym spektrum dopplerowskim, zgodny z rytmem oddechowym. W trakcie próby Valsalvy nie stwierdzono refluksu żylnego. Żyły odpiszczelowe i odstrzałkowe żylakowato poszerzone, na obu podudziach widoczne niewydolne perforatory". Czy należy coś z tym robić? Naczyniowec oglądając żylak na nodze stwierdził, że operacji nie wymaga.

Witam serdecznie, proponuję powtórzyć badanie u lekarza posiadającego najlepiej certyfikat PTF lub też certyfikat PTU w zakresie ultrasonografii dopplerowskiej, w celu uzyskania opisu umożliwiającego wydanie opinii o leczeniu naczyniowym, niekoniecznie jedynie operacyjnym. Pozdrawiam, dr n. med Łukasz Szczygieł, spec. angiolog