Opis EMG i zaawansowany zespół cieśni nadgarstka

mam pytanie dostalem opis emg i mam opisane ze jest zaawansowany zespol ciesni nadgarstka lewej reki i wspolistniejaca aksonopatia lewego nerwu lokciowego z zajeciem wlokien czuciowych?prosilbym o jakas porade w moim temacie

Witam,
Jeżeli wynik EMG znajduje potwierdzenie w objawach klinicznych czyli odczuwa Pan drętwienie oraz bóle (również nocne) palca I, II, III i połowy IV wymaga Pan zabiegu operacyjnego polegającego na odbarczeniu nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu