Opis gastroskopii u 49-latki

Prosze o interpretację wyniku gastroskopii: Przełyk i wpust bez zmian. Linia z o regularnym przebiegu. Zołądek podatny na rozdymanie. Jeziorko intensywnie żółciowe. Błona śluzowa zołądka z endoskopowymi cechami zapalenia rumieniowo-wysiekowego. Zmiany zlokalizowane szczególnie w okolicy przedodźwiernikowej.

Lek. Izabela Ławnicka

W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi głównie zapalenie błony śluzowej żołądka o charakterze rumieniowo-wysiękowym. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą gastrologiem, który prowadzi Pani leczenie.