Opis guza w piersi po biopsji

Witam...moja znajoma miała robioną biopsję guza piersi, która niestety nie zdiagnozowała jednoznacznie "intruza". Lekarz w rozmowie z nią powiedział,że nie znaleziono komórek naciekowych, ale wykryto endokrynne/endokrynowe...Nie wiem czy znajoma dobrze zrozumiała o jakie komórki chodzi..Czy w guzie piersi mogą pojawić się takowe komórki? Jeżeli tak to co to oznacza?

W piersi mogą się znajdować komórki endokrynne. Jednak najważniejszą sprawą jest wyjaśnienie natury zmiany w piersi - łagodna czy złośliwa. Wszystkie niejednoznaczne "guzy" powinny być zweryfikowane w badaniu mikroskopowym tkankowym (biopsja gruboigłowa/wycięcie).