Opis guzka płata prawego tarczycy

guzek płata prawego biegun dolny srednicy 14mm. W ocenianym materiale obecne dość liczne grupy, płaty i stuktury żerne na tle średioobfitej treści koloidowej. wniosek: obraz cytologiczny przemawia za zmianą łagodną natury hiperplastyczej kat.2 guzek cieśni sred 6mm. W ocenianym materiale obecne grupy i struktury pęcherzykowe, miejscami pobudzonych tereocytów koloid oraz treść białkowa z przestrzeni płynowej. wniosek: obraz cytologiczny przemawia za zmianą łagodną z cechami zwyrodnienia kat.2

Jakie jest pytanie??? W opisie kilkakrotnie użyto sformułowania , że zmiany są łagodne , tzn. niezłośliwe! Resztę wyjaśni lekarz kierujący/wykonujący badanie , zż