Opis i interpretacja wyniku RTG klatki piersiowej 22-latki

Proszę o interpretację badania RTG klatki piersiowej " Serce i aorta w normie. Dodatkowy płat-ż nieparzystej. Zwłóknienia i drobne guzki przy górnym biegunie wnęki lewej. Lewa kopuła przepony nieco wyżej położona"

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

wynik nie powinien budzić niepokoju, ewentualnie następne badanie warto porównać z obecnym. Dodatkowy płat żyły nieparzystej to cecha anatomiczna.

Pozdrawiam