Opis kolposkopii a prawdopodobieństwo zakażenia HPV

Czy następujący opis kolposkopii może wskazywać na infekcję HPV? "Na tarczy szyjki wtórny nabłonek wielowarstwowy płaski. Granica nabłonkowa wid. w całości w obrębie ujścia zewn. Naczynia niepodejrzane. Po próbie z kwasem oct. dookoła ujścia zewn. bardzo liczne drobne ogniska delikatnego zbielenia z otwartymi ujściami gruczołoymi. Próba z płynem Lugola niejdnorodna, częsciowo jodojasna, częściowo jodododatnia, bez wyraźnych zmian ogniskowych". Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Kolposkopia nie służy do potwierdzenia zakażenia HPV. W celu dobrania odpowiedniego badania, proszę skonsultować się z ginekologiem.