Opis MR kręgosłupa u 31-latka

Zrobiłem MR i oto opis : Na poziomach l4 l5 oraz większą l5 s1 cechy niewielkich zmian koncentrtcznych wypklin krążków typu bulging disc z nieznacznym modelowaniem worka oponowego na tych poziomach. Na poziomie l5 s1 cechy zmian dehydratacyjnych krążka. Trzonu kręgów miejscowo z cechami przebudowy tłuszczowej. Poza tym : Obraz mr kręgosłupa i struktur kanału kręgowego w odcinku ledzwiowo krzyzowym prawidłowy. Sygnał krążków między kręgowych zachowany.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie objawy? od kiedy dolegkliwości? dzwiganie czegoś ciężkiego?