Opis MRI kręgosłupa u 37-latki
Witam, mam opis MRI odcinka L/S: -pogłębienie lordozy lędź. -obniżona wys. krążka m-k na poziomie L5/S1, poza tym krążki m-k o wysokości w normie, bez cech istotnej dehydratacji -nie stwierdza się w odcinku lędźwiowym dokanałowych przepuklin jąder miażdżystych krążków m-k -na poziomie L3/L4 w niewielkim stopniu uwypuklony tylny zarys pierścienia włóknistego krążka m-k z niewielkim modelowaniem worka oponowego -na poziomie L4/L5 w małym stopniu uwypuklony tylny zarys pierścienia włóknist

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon