Opis nerki u 42-latka

Witam!co oznacza ten opis:nerki typowego położenia,kształtu i wielkości,we wnękach nerek różnokształtne zmiany cystyczne,w prawej nerce UKM bez kamicy i zastoju,w lewej nerce przepełnienie UKM-u.POZDRAWIAM!!!!

Mikołaj Cyganok

Witam! Przepełnienie układu kielichowo-miedniczkowego (UKM), może być związane m.in. z istnieniem przeszkody w odpływie moczu (np. zwężenie połączenia miedniczkowo-moczowodowego lub moczowodowo-pęcherzowego, kamica), która powoduje przepełnienie UKM. Niemniej jednak szczegółowej interpretacji wyniku powinien dokonać lekarz zlecający wykonanie badania, który w zestawieniu z obrazem klinicznym i badaniem fizykalnym, odpowiednio pokieruje dalszą diagnostyką.