Opis pęcherzyka żółciowego po usunięciu

Witam, otrzymałam dziś wyniki pęcherzyka żółciowego, usuniętego metodą laparoskopową bez wcześniejszych objawów. Przy odbiorze wyników dowiedziałam się jedynie ,że był chory i dobrze, że został usunięty. Jednak po przeczytaniu kilku informacji na internecie jestem zaniepokojona. Pęcherzyk żółciowy 9x2 cm węzeł chłonny śr 0,5 cm. Badanie mikroskopowe: Cholecystitis chronica. Decubita e calculo, mucosae vesicae felleae. Lymphnodus rectivus. Czy nie mam się czym martwić?

Lek. Katarzyna Szymczak

W opisie jest informacja o przewlekłym zapaleniu pęcherzyka.
Pozdrawiam