Opis posiłków na diecie u 21-latki

Witam ! Mam problem :(Od jakiegoś czasu jestem na diecie. Moje posiłki wyglądają tak ..Śniadanie:3 kromki chleba razowego z warzywami + twarożek grani. II śniadanie:Jabłko lub inny owoc z 3 łyżkami otrąb owsianych.Obiad:Różnego rodzaju zupy z: 2 dużych łyżek ryżu brązowego lub kaszy jęczmiennej, kostki rosołowej, marchwi, pietruszki, selera, magii, łyżki oliwy i w zależności od smaku dodatki .. Kolacja jak śniadanie i duża marchew. Czy to za dużo ? Jem regularnie, a głód i tak mnie wciąż atakuje

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Odczuwa Pani głód, ponieważ produkty, które Pani spożywa mają niską gęstość odżywczą. To znaczy, że nie dostarcza Pani ważnych składników odżywczych. Zamiast kanapek proponuję włączyć do diety jaja - np. na miękko lub sadzone, do tego dodatki jak do kanapek. Przy odchudzaniu warto jest ograniczyć owoce - naprawdę, to głównie źródło tłuszczu. Zamiast tego należy jeść gęste odżywczo zielone warzywa - sałatę, botwinkę, natkę pietruszki. Proszę przygotowywać z nich sałaty, z dodatkiem zdrowych tłuszczy, od których się nie tyje - oliwa czy nierafinowany olej rzepakowy. Do gotowania odpowiednie jest masło klarowane. Warto tez spożywać tłuste ryby i różnego rodzaju mięso i drób, z dodatkiem warzyw. Zupy TYLKO na wywarze z mięsa, kości i warzyw, bez dodatku kostek i maggi. Wystarczy kupić kawałek wołowiny na rosół, do tego włoszczyzna, listki laurowe, ziele angielskie, pieprz i sól i otrzymujemy wartościowy i pyszny rosół. Proszę odstawić jakiekolwiek gotowe i przetworzone produkty. Na kolację np. kawałek wędzonego kurczaka czy pasty rybne, sałatki, warzywa kolorowe. Do picia tylko woda i herbata oraz kawa, żadnych napojów i soków. Kasze przy odchudzaniu należy spożywać rzadko - raz, dwa razy w tygodniu i polecam gryczaną i jaglaną. warto ograniczyć maksymalnie produkty zbożowe.
Powodzenia!

Witam serdecznie,

Trudno jest mi dokładnie ocenić Pani jadłospis ponieważ nie wspomina Pani nic na temat swojej wagi, wzrostu, aktywności fizycznej, stylu życia itp Nie jestem w stanie ustalić Pani zapotrzebowania energetycznego. Ogólnie rzecz biorąc jadłospis, który Pani opisuje nie wygląda najlepiej i stąd mogą pojawiać się napady głodu. Dostarcza Pani zbyt mało białka, oraz dobrych tłuszczów. Na śniadanie jak najbardziej można wprowadzić razowe pieczywo ale zamiast serka grani, który tak naprawdę dostarczy mało białka należy zjeść jajo lub ugriilować pierś z indyka czy kurczaka i położyć na kanapkę. Dobrym śniadaniem jest także owsianka z płatków górskich na mleku. Drugie śniadanie jest zbyt małe i brakuje podwieczorku. Na obiad do zupy warto dodać drugie danie gdzie powinna Pani zjeść rybę lub białe chude mięso. z zupy z pewnością wyeliminowałabym kostkę rosołowa która ma pełno soli i glutaminianu sodu oraz magii. Na kolekcję ograniczy Pani węglowodany.

Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani zapotrzebowanie energetyczne. Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam
Na diecie opisanej przez ciebie występuje bardzo mało białka, myślę, że to jest główna przyczyna głodu jaki u Pani występuje. Proszę udać się do dietetyka, który ułoży odpowiednią dietę. Pozdrawiam

Regularność posiłków to za mało, musi być również odpowiednia kaloryczność, w produktach, które Pani przedstawiła jest ich bardzo mało. Powinna być odpowiednia ilość białek, węglowodanów i tłuszczy (oczywiście tych korzystnych), one również dają sytość. Może warto u dietetyka zweryfikować czy kaloryczność diety jest stosowna?