Opis rezonansu a kwalifikacja do artroskopii
Witam. Dostałam opis rezonansu a mianowicie : Łąkotka boczna - horyzontalna szczczelina pęknięcia w rogu tylnym, bez cech separacji torebkowo-łąkotkowej. Czy to kwalifikuje się do artroskopii? Czy jest to poważne uszkodzenie czy może jednak można obejść się bez zabiegu? Dziękuję, pozdrawiam

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani, sam opis nmr nie wystarczy. Dopiero połaczenie badania fizykalnego z przytoczonym opisem pozwoli podjąć optymalna decyzję. Reasumując - rezonans magnetyczny stawu kolanowego jest jedynie badaniem dodatkowym, które pomaga prowadzącemu ortopedzie w takich wypadkach wybrać najlepszy sposób leczenia chorego. Pozdrawiam i proszę ten wynik skonsultować z ortopedą