Opis rezonansu a kwalifikacja do artroskopii

Witam. Dostałam opis rezonansu a mianowicie : Łąkotka boczna - horyzontalna szczczelina pęknięcia w rogu tylnym, bez cech separacji torebkowo-łąkotkowej. Czy to kwalifikuje się do artroskopii? Czy jest to poważne uszkodzenie czy może jednak można obejść się bez zabiegu? Dziękuję, pozdrawiam

Szanowna Pani, sam opis nmr nie wystarczy. Dopiero połaczenie badania fizykalnego z przytoczonym opisem pozwoli podjąć optymalna decyzję. Reasumując - rezonans magnetyczny stawu kolanowego jest jedynie badaniem dodatkowym, które pomaga prowadzącemu ortopedzie w takich wypadkach wybrać najlepszy sposób leczenia chorego. Pozdrawiam i proszę ten wynik skonsultować z ortopedą