Opis rezonansu magnetycznego

Witam, ponizej przedstawiam opis rezonansu magnetycznego. Nie mam jak udać się do neurochirurga. Jak również chciałbym w miarę możliwości podleczyć się sam. Może jakieś ćwiczenia. Bieganie, pompki, brzuszki. Proszę o radę. Wynik rezonansu (opis): Lardoza lędźwiowa spłycona przejściowa budowa trzonu s1 lumbalizacja; krążki mkl4 /4czesciowo odwodniony; l5/s1 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci obniżenia wysokości i sygnału; zmiany wytwórcze w krawędziach powierzchni trzonów i w stawach; naczyniak w trzonie L2 o średnicy 15 mm. Okrężna prawoboczna wypuklina krążka L5/S1 ze zwężeniem kanału kręgowego i otworów m k bardziej prawego z modelacja worka oponowego i możliwością ucisku na korzeń nerwowy. Przepuklina tylna centralna krążka L5/S1 z moderacją worka oponowego ze zwężeniem zasiłków bocznych i otworów mk z możliwością ucisku na korzeń nerwowy. Ostre ustawienie kości krzyżowej.

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam! Każde badanie obrazowe powinno być interpretowane wraz z wywiadem chorobowym oraz badaniem fizykalnym, w tej sytuacji można odnieść się do badania ogólnie. Badanie uwidoczniło zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe o charakterze dyskopatii oraz naczyniaka w trzonie kręgu L2. Naczyniaki rzadko są przyczyną objawów, a w opisanej sytuacji za ewentualne objawy mogą odpowiadać zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Uwidocznione zmiany zwyrodnieniowe jak również naczyniak w trzonie kręgu wymagają konsultacji z neurochirurgiem. Jednakże jeśli problemem jest taka konsultacja powinien Pan zgłosić się do neurologa lub lekarza specjalisty rehabilitacji. Leczenie zachowawcze zmian zwyrodnieniowych powinno być podstawowym leczeniem, a w razie jego nieskuteczności po 6 tygodniach należy rozważać leczenie zabiegowe. W opisanej sytuacji wskazana jest rehabilitacja (masaż oraz fizykoterapia). Dodatkowo ważnym elementem leczenia są leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz leki zwiotczające mięśnie szkieletowe. Ćwiczenia domowe nie są najlepszym pomysłem. Wykonywane nieprawidłowo mogą doprowadzić do nasilenia dolegliwości. Dlatego proponuję zgłosić się do specjalisty w celu dobrania odpowiedniego leczenia (oraz uzyskania skierowania na rehabilitację). Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty