Opis rezonansu magnetycznego i bóle głowy

Witam serdecznie. jakiś czas temu pojawiły się u mnie bóle głowy nad prawym okiem. W związku z tym zostałem skierowany na rezonans magnetyczny i oto jego opis, którego nie za bardzo rozumie: Niewielkiego stopnia poszerzenie przestrzeni przymózgowej w środkowym dole czaszki po stronie lewej. Migdałki móżdżku powyżej poziomu otworu wielkiego. Pogrubienie błony śluzowej zcechami brzeżnego wzmocnienia kontrastowego w zatoce czołowej po stronie prawej-stan po przebytym krwawieniu?

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów głowy niezbędna jest znajomość charakteru bólu, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.

W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.