Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa i wskazówki do dalszego leczenia

Witam, proszę o dalsze wskazówki gdzie mogę zgłosić się z wynikiem rezonansu magnetycznego i co on oznacza: na poziomie L4-L5 widoczna jest lewostronna dootworowa przepuklina krążka m-k uciskająca lewy korzeń nerwowy L4 w otworze m-k. Lewostronna dootworowa PJM L4/L5 9sakralizacja kręgu L5). będę wdzięczna za pomoc i podpowiedź. Pozdrawiam Magda

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym zgłosić się z tym wynikiem do neurologa lub ortopedy. Wynik oznacza, że ma Pani przepuklinę krążka międzykręgowego na poziomie 4 kręgu ledźwiowego, która uciska na korzeń nerwowy. Najprawdopodobniej ma Pani bóle kręgosłupa, promieniujące do kończyn dolnych, szczególnie lewej, w badaniu wykryto ich przyczynę.
Pozdrawiam