Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 71-latka

Znacznie spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Ześlizg przedni I/II stopnia na poziomie L5/S1. z obustronną spondylolizą L5. duże osteofity na krawędziach trzonów kręgów, umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach międzykręgowych. Zwapnienia/skostnienia w więzadle nadkolcowym na poziomie kręgów lędźwiowych. obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L2/L3 i L5/S1 (z obecnością \\\"vaccuum phenomenon\\\"winking smiley. Sklerotyzacja w przyległych trzonach kręgów na poziomie L5/

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.