Opis rezonansu magnetycznego ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego

WITAM OPIS REZONANSU;sciegno miesnia nadgrzebieniowego w oddleglosci odm okolo 10 mm przed przyczepem scienczale o nierownych obrysach i niejednorodnie podwyzszonym sygnale.zmiany widoczne na dlugosci okolo 8 mm. dodam ze bardzo boli.pytanie brzmi co powinienem teraz zrobic i jakie sa prognozy.dziekuje

Witam,
powyższy opis może świadczyć o rozerwaniu pierścienia rotatorów. W większości przypadków wymaga ono leczenia operacyjnego. Wskazana konsultacja u ortopedy operującego barki.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - chirurg ortopeda