Opis rezonansu magnetycznego stawu kolanowego u 34-latka

Dzień dobry Niedawno odebrałem wyniki rezonansu magnetycznego lewego stawu kolanowego. W opisie m. In. : "niewielka ilość płynu w stawie: masywne zwłóknienia w zachyłku nadrzepkowym. Masywne zwłóknienia w ciele tłuszczowym Hoffy i przy torebce tylnej - fibroartroza?" Wiem czym jest artroza czy gonartroza. Co oznacza pojęcie "Fibroartroza"?

Witam,
pojęcie fibroartroza to samoistne zwłóknienie stawu. Najczęściej występuje po operacjach lub po urazach stawu. Stan ten charakteryzuje się postępującym zmniejszeniem ruchomości stawu i może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych w stawie.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek
chirurg ortopeda