Opis rezonansu magnetycznego zatok szczękowych i RTG kręgosłupa

witam.opis rezonansu glowy,ktory mialem 2 dni temu mowi:w zachyłkach zębodołowych zatok szczękowych torbiele retencyjne o wymiarach 25 ap x 14 lat x 18 cc po prawej i 28 ap x 13 lat x 24 cc mm po lewej.czy to oznacza chore zatoki i jak to można leczyć??? 2.Opis zdjecia kregoslupa szyjnego mówi:wyrównanie lordozy,płytkie prawostronne.Zaznaczone dyskopatyczne obnizenie wysokości przestrzeni m/k C5-C7. czy moze to powodowac odretnienie palcow dloni i nogi oraz lekkie zawroty glowy?jak to leczyc????

Witam serdecznie,

Torbiele zatok, w tym retencyjne, są to zwykle zmiany łagodne. Powstają w skutek stanu zapalnego błony śluzowej zatok. Treść retencyjna może zawierać bakterie, nabłonki oraz inne substancje. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym w celu ustalenia dalszego postępowania.
Lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa jest to fizjologiczne łukowate wygięcie kręgosłupa. Jeśli jest ona wyrównana to jest to już zaburzenie wymagające konsultacji z lekarzem. Zarówno wyrównanie lordozy szyjnej oraz dyskopatyczne obniżenie wysokości przestrzeni m/k C5-C7, mogą dawać dolegliwości opisane przez Pana. Dlatego sugeruję aby udał się Pan do lekarza neurologa lub ortopedy w celu konsultacji i ewentualnego ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.