Opis RM kręgosłupa 45-latki

Witam!To jest opis RM kregoslupa.Wygladzenie lordozy ledzwiowej.Obnizenie sygnalu w sygnalach.Zwezenie przestrzeni miedzykregowychL4-L5 L5-S1 Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzen krawedzi przednich trzonowL4 L5.Naczyniak w trzonie L2 oraz naczyniakzajmujacylewa polowe trzonu inasade kregu Th12.Uwypuklenie krazka miedzykr-ego uciskajace worek oponowy.Na poziomie L5-S1 centralno-prawostronna protuzja krazka do kanalu kregowego uciskajaca worek oponowy i prawy korzen.W trzonie kr-u Th12 nacz

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
taki wynik nie jest wynikiem prawidłowym- odcinek lędźwiowy wymaga rehabilitacji lub nawet operacji i może powodować ból kręgosłupa. Proszę unikać schylania przy prostych nogach i podnoszenia ciężkich rzeczy.