Opis RM kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego

Opis RM kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowego. Rozp.się dehydratacja jąder miażdzystych.Obie tarcze wysunęły się też grzbietowo i płytko modeluja przednią ścianę worka oponowego.Krążek L4/5 przewęża oba kanały korzeniowe,a L5-S1 lewy.Stawy mk L4 do S1 wykazują cechy wczesnych zmian degeneracyjnych.Także one przyczyniają się do zwężenia kanałów korzeniowych.W pozycji badania najciaśniejsze są prawy kanał korzeniowy L4/5 i lewy L5-S1.Sygnał końcowy odc.rdzenia i układ nerwów rdzeniowych są prawidłowe.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należy zgłosić się do neurochirurga gdyż prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny. Warto także rozpocząć rehabilitację.