Opis rozwoju dziecka w wieku 10,5 miesiąca

Witam. Jestem mamą 10,5 miesięcznej córeczki. Bardzo niepokoi mnie to, że córeczka nie siada, nawet z podparciem, nie raczkuje. Córka jest wcześniakiem, urodziła się w 32 tyg. ciąży. Od 6 miesięcy chodzi na rehabilitację, niestety jej postępy są mało widoczne. Córka przewraca się na brzuch, plecy, wokół własnej osi. Słabo pełza. Podciąga nóżki pod brzuch i się kołysze do przodu i tyłu. Często robi tzw. mostek podpierając się głową i nóżkami o podłoże, wypina pupę. Czy powinnam się niepokoić?

Witam, zachęcam Pania do konsultacji z neurologiem dziecięcym i porozmawianie o rozwoju ruchowym z rehabilitantem prowadzącym, moze trzeba wprowadzić córeczce inny rodzaj terapii, lub dodatkowe elementy do tej która aktualnie przechodzi. Pisze Pani, ze córeczka robi postępy tylko nie są one szybkie, tak tez moze być, każde dziecko rozwija sie we własnym indywidualnym tempie, niemniej jednak aby uspokoić swoje watpliwości zachęcam do konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam.