Opis RTG całego kręgosłupa
MAM 32 LATA, WAGA 58 KG, WZROST 162 CM, MAM ZA SOBĄ TRZY PORODY C/Ż/D. PRACUJĘ JAKO FRYZJERKA. PROSZĘ O PORADĘ I ANALIZĘ TEGO OPISU. MAM STRASZNE BÓLE KRĘGOSŁUPA, DLATEGO PANI DOKTOR DAŁA MI SKIEROWANIE NA RTG, BO NIEDŁUGO WRACAM DO PRACY PO MACIERZYŃSKIM. CECHY ZDEKOMPENSOWANEJ "S" SKOLIOZY KRĘGOSŁUPA GR. I, KTÓREJ SZCZYT JEDNEGO Z WYGIĘĆ PRZYPADA W LEWO, NA POZIOMIE Th9/Th10 PRZY WARTOŚCI JEGO KĄTA RZĘDU 8 STOPNI, ZAŚ WIELKOŚĆ DEKOMPENSACJI SKOLIOZY W LEWO NA WYSOKOŚCI C2, RACZEJ NIE PRZEKRACZA 3 CM. KOMPONENTA KYFOTYCZNA SKOLIOZY WYNOSI 14 STOPNI, ZE SZCZTYTEM JEJ WYGIĘCIA NA Th5/Th6. PONADTO, PRAKTYCZNIE CAŁKOWITE ZNIESIENIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY SZYJNEJ W CAŁOŚCI ODCINKA C. WYTWORZENIE KĄTOWEJ KYFOZY SZYJNEJ RZĘDU 5 STOPNI, ZE SZCZTYTEM JEJ WYGIĘCIA NA POZIOMIE C5. TAKŻE PRAWIE CAŁKOWITE ZNIESIENIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY L/S W 3/4 GÓRNYCH ODCINKA L/S I JEJ EWIDENTNE SKRÓCENIE Z POGŁĘBIENIEM W JEGO 1/4 DOLNEJ. TENDENCJA DO SACRUM ACUTUM. CECHY OSTEOARTROPATII PRZECIĄŻENIOWO-DEGENERACYJNEJ GR. I W STAWACH KRĘGOSŁUPOWO-ŻEBROWYCH NA WYSOKOŚCI Th9/Th10 - W PRZEBIEGU W/W WADY POSTAWY. OBJAWY WCZESNEJ FAZY NIEDOMOGI BLASZEK GRANICZNYCH W 1/3 DOLNEJ ODCINKA L/S.POZA TYM, KREGOSŁUP JAKO CAŁOŚĆ, MIEŚCI SIĘ W GRANICACH NORMY WIEKOWEJ. DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Dzień dobry Pani.
Zdjęcie RTG dość jednoznacznie wyjaśnia przyczynę bólu występującego u Pani. Prawidłowy kręgosłup jest wygięty w płaszczyźnie strzałkowej (tak, że patrząc z tyłu, jest prosty, a patrząc z boku wygięty) w taki sposób, że: